איך בוחרים טבעת אירוסין – מה חשוב לדעת?


טבעת אירוסין היא אחת ההחלטות המשמעותיות בחיי זוג צעיר ולעולם איננה החלטה קלה. טבעות אירוסין מסמלות אהבה, מחויבות ועתיד, ובחירה נכונה יכולה לחזק את הקשר ולהביע את מגוון ועומק הרגשות שאתם חשים. עם זאת, יש כל כך הרבה אפשרויות לבחירה שקשה לדעת מאיפה להתחיל, במיוחד לגברים שלרוב (וסליחה על ההכללה) אין להם שום מושג בתכשיטים ובבחירת טבעות אך מתעקשים להפתיע את בנות זוגן ולרכוש את הטבעת בעצמם. אז איך בוחרים טבעת אירוסין?

מהי טבעת אירוסין קלאסית

במשך השנים התפתחה תרבות שלמה סביב טבעות האירוסין והנישואין והתקבעו כמה תפיסות מקובלות לגבי מה נחשבת לטבעת אירוסין קלאסית. טבעת כזו משובצת באבן יקרה, לרוב יהלום. ערך ומראה הטבעת נקבע על פי מספר מרכיבים – גודל האבן המשובצת בטבעת; ניקיון האבן; חיתוך האבן – עגול, פרינסס טיפה וכדומה; צבע האבן.

טבעות אירוסין קלאסיות בדרך כלל עשויות זהב (זהב לבן, זהב צהוב וזהב ורוד), ומעוצבות באופן מסורתי כמעגל חלק ודק. האבן משובצת באופן כזה שהיא נמצאת במרכז הצד החיצוני של האצבע כאשר עונדים את הטבעת. עיצוב זה נקרא בעגה המקצועית "סוליטר", מכיוון שיש בו אבן אחת ויחידה.

טבעת אירוסין זוהר

 

עיצובים נוספים הנחשבים לקלאסיים הוא עיצוב שלישייה – אבן מרכזית גדולה יותר ומשני צידיה אבנים קטנות, ועיצוב סוליטר משולב ביהלומים קטנים מסביבו ולאורך הטבעת.

טבעת אירוסין פנינית

סגנונות נוספים של טבעת אירוסין מעוצבת

היום רבים מעדיפים סגנונות עיצוב מודרניים יותר על פני העיצוב הקלאסי. בשוק מוצע מגוון ענק של טבעות בעיצובים חדשים, הפורצים את גבולות העיצוב הקלאסי. עיצובים אלו כוללים צבעי מתכת שונים כמו זהב ורוד, שהוא פופולרי מאד בשנים האחרונות, אבנים צבעוניות יותר או אבנים יקרות שאינן יהלום, חיתוכים חדשים ומעודכנים, ועוד.

לעיתים קרובות גם עיצוב רצועת המתכת המקיפה את האצבע שונה בטבעות מודרניות ואינו חלק וסטנדרטי. הרצועה יכולה להיות מוטבעת באבנים קטנות לכל אורכה בצד החיצוני או בעלת חריטות בדוגמאות שונות, יכולה להיות דקה או עבה, יכולות להיות שתי רצועות או יותר, מלופפות זו בזו או זו לצד זו בצבעים ודוגמאות שונים, וכד'.

טבעת מעוצבת כנרת

אז איך בוחרים?

זה תלוי במספר מרכיבים, בעיקר בתקציב ובטעם האישי שלכם. הגורמים המרכזיים המשפיעים על מחיר הטבעת: צבע היהלום, ניקיון היהלום, חיתוך היהלום, גודל היהלום וגם משקל הזהב בטבעת (משקל הטבעת). בתקציב גדול יותר תוכלו לרכוש טבעת בעיצוב ייחודי יותר ובהתאמה אישית.

אם התקציב שלכם מוגבל, תוכלו לרכוש טבעת אירוסין עם אבן יהלום קטנה יותר, בעיצוב קלאסי.

לגבי הטעם, כדאי לזכור שבת הזוג היא זו שתזכה לענוד את הטבעת על אצבעה לאורך השנים, ולכן הטבעת צריכה למצוא חן קודם כל בעיניה. כדאי למדוד ולנסות עיצובים וצבעים שונים על האצבע כדי לזהות מה הכי מתאים ויפה. צוות המומחים שלנו ישמח לסייע לכם בבחירה, פנו אלינו למידע נוסף.

מחפשים טבעת אירוסין? יש לנו טבעות שיתאימו לכל טעם ולכל תקציב - צפו בקולקציה

רוצים להתייעץ, יש לכם שאלה? אנחנו זמינים בווטסאפ

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך


השאר תגובה


תגובות יופיעו ברגע שיואושרו